svidotstvoУ 2002 році Гербарій Львівського національного університету імені Івана Франка внесений до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України  (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. № 472-р, Свідоцтво № 11, серія МН від 14.01.2009).

Загальна кількість гербарних одиниць становить приблизно 300 тис. зразків, які зберігаються у двадцяти п’яти нових і двадцяти старих шафах. Основні фонди розміщені за класифікацією А. Енглера. Колекція судинних рослин розміщена на гербарних аркушах, обгорнутих «сорочками». Оскільки основна частина зборів – старі, то розміри аркушів коливаються в межах 29-31 х 41-42 см. Такі аркуші зі зразками сформовані в пачки. Частина цих пачок  розміщені на полицях в металевих шафах. Інша частина розміщена у коробки, виготовлені за зразком старих коробок з відкидною передньою стінкою, і зберігається у дерев’яних шафах. Кожна коробка етикетована. Зразки бріологічної, ліхенологічної колекцій  зберігаються в пакетиках (розміри 11х16,5 см), які розміщені в коробках іншого плану ніж судинні рослини по два ряди в кожній. Збори грибів майже всі давні і їх умови зберігання не змінювались (колекція міксоміцетів Г. Кшемєнєвської була сформована у 1930-34 роках і зберігається у тому ж вигляді). Типовий матеріал почали виділяти з основного фонду з 2011 року і, за нашими припущеннями, його може бути близько 2000 зразків. 788 з них вже внесені в базу даних Jstor I Virtual Herbarium.

Гербарій займає приміщення кімнат 330 і 331 на кафедрі ботаніки біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.